Dejte pozor na pneumatiky, na kterých jezdíte

Date:

Do práce, za rodinou, na nákupy, na rodinnou dovolenou… V nekonečném koloběhu si ani neuvědomíme, že auto nestačí jen pravidelně mýt a doplňovat do něj palivo, ale také mu je třeba zkontrolovat „botičky“. Kdy jste naposledy ověřili, zda jsou vaše pneumatiky v pořádku?

Výměna letních pneumatik

Když je léto v plném proudu, málokomu napadne dělat nějaké činnosti navíc. Na seznamu toho máme plno a je třeba toho stihnout co nejvíce. Pozor však, aby se vám tento šílený koloběh nějak nepomstil. Tak jak myslíme na své zdraví, dopujeme se vitamíny a absolvujeme preventivní prohlídky u lékařů či wellness procedury, abychom zregenerovali tělo a ducha, si i naše vozidla čas od času zaslouží dávku pozornosti. Nejen když jde do tuhého, protože se blíží pravidelná kontrola technického stavu. Brzdy sice může mít auto v pořádku, ale co jeho pneumatiky? Právě na nich závisí bezpečnost jízdy, její hlučnost či spotřeba paliva. Jakmile jejich dezén vykazuje známky opotřebování, je třeba letní pneumatiky okamžitě vyměnit za nové. Najděte si v koloběhu dní pár minut pro ověření kvality svých pneumatik. Jednak se uklidníte tím, že jste pro bezpečnost jízdy udělali všechno, a jednak se vyhnete pokutě. Stav vašich pneumatik zkontrolují iv případě, že zaviníte dopravní nehodu.

Spolehněte se na ověřené prodejce pneumatik

Closeup of car tires in winter on the road covered with snow

Kde nakupujete pneumatiky vy? V kamenných prodejnách, v servisech či na internetu? Jakmile se naskytne potřeba vyměnit letní pneumatiky za nové, máte dvě možnosti. Nebo si koupíte značku a model, se kterými jste už léta spokojeni, nebo vyzkoušíte něco nového, vždyť o čtyři roky pneumatiky tak či onak opět vyměníte, neboť budou opotřebované. Při výběru kvalitních pneumatik vám dokážou pomoci také prodejci v e-shopech. Hodnoceními zákazníků, osobní konzultací nebo odkazy na nezávislé testy pneumatik. Spolehnout se však můžete také na renomé značky. Pneumatiky zvučného jména zajisté udělají iz obyčejné cesty do práce výjimečný zážitek. Pokud si letní pneumatiky po sezóně správně zazimujete, na jaře si vás počkají v plné parádě, připravené jet s vámi, kam vás toulavé boty zavedou…

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Plazmová svářečka: Univerzální zdroj pro různé využití

Na trhu můžete najít různé svářecí zdroje, které jsou...

České minerály

V České republice je několik nalezišť minerálních kamenů. Nejznámějším...

Padesátka není překážka

Současné ženy i muži žijí dnes po padesátce aktivně...

Pravidla jak sportovat venku bez rizik

Pandemická situace zabraňuje sportovat tak jako kdysi, nicméně pohyb...