Inteligentní technologie k životu patří

Date:

Jaký je váš vztah k technickým hračkám? Stačí vám mobil, a tím to končí? Naučme se užívat vymoženosti doby a zjistíme, že inteligentní technologie zde nejsou k tomu, aby nám život zničily, ale jej spíše usnadnily.

Když nás smart zařízení hýčkají

Zvyknout si na dobré není obtížné. Se vším novým nejprve přicházejí pochybnosti, ovšem smart technologie si už vyzkoušeli mnozí, tak proč se nezařadit do davu spokojených uživatelů? Inteligentní zařízení mají zastoupení v jakékoli oblasti života. Využívají je firmy, ale také domácnosti. Kromě komfortu, který je spojen s tím, že jsou ovládány na dálku prostřednictvím řídící jednotky a připojení na wi-fi, získáváme zároveň kontrolu nad spotřebiči, spotřebou energií a výjimečný pocit bezpečnosti, zda se jedná o monitorování pohybu, kouře nebo dveří či oken. Nastavte si elektroniku v domácnosti podle vašich preferencí, chytrá aplikace vám umožní jediným kliknutím zadávat příkazy či si nastavit režim scén. Od momentu, co je dostanete pod kontrolu, už doslova nemusíte ani palcem pohnout. Technika si začne žít svým vlastním životem a vy se ulehčíte od množství povinností, zda jde o zamykání, zapínání a vypínání spotřebičů, nebo zatahování žaluzií.

Robot vacuum cleaner on wood,laminate floor.Smart life concepts ideas

Proč využít inteligentní zařízení v zaměstnání

Vlastníte firmu a rádi byste měli přehled o tom, co se v ní děje, i když nejste fyzicky přítomni? Smart technologie vám umožní sledovat, kdy vaši zaměstnanci chodí do práce, kdy prostory opouštějí, čímž snadno zkontrolujete jejich docházku. Pokud chytré senzory a detektory v době vaší nepřítomnosti zaznamenají neobvyklý jev, ihned vám pošlou oznámení na telefon. Ochránit firemní majetek nikdy nebylo snazší. Ovládejte na dálku vstupní brány, využívejte videovrátníků, detektory kouře, automatické zavlažování trávníku, osvětlení i jednotlivé elektrické spotřebiče. Inteligentní zásuvky leccos spustí i vypnou, jen stačí zadat pokyn ve vašem smartphonu. Pokud jsme se sžili s našimi mobily a využíváme je už prakticky jako osobní počítače, proč je nezneužít i jako dálkové ovladače chytrých domácností? Je to luxus, který je v dnešní době dostupný pro každého, a není třeba provádět žádné stavební zásahy do nemovitosti. Nechte se rozmazlit i vy!

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Objevte světla a odrazky, které vám zajistí skvělé vidění i bezpečnost

Být uprostřed silničního provozu, ale také na cyklostezkách...

Čištění vozidel – detailing interiéru pro dlouhou životnost interiéru

Díky profesionálnímu detailingu interiéru bude vnitřek vašeho vozidla opět...

Porovnání Hola VPN Premium s Windscribe Pro: Která je lepší?

Kterou z těchto VPN vybrat: Hola VPN Premium, nebo...

Plazmová svářečka: Univerzální zdroj pro různé využití

Na trhu můžete najít různé svářecí zdroje, které jsou...