Jak bojovat proti stresu? Naše 3 tipy

Date:

Stres se stal součástí našeho každodenního života. Procházíme si jím v práci, škole a často iv soukromém životě. Jsme-li vystresováni většinu času, tak to může dokonce ovlivnit i naše zdraví. Jak každý den bojovat proti stresu? Toto jsou 3 naše jednoduché tipy, které jsou vhodné pro každou věkovou kategorii.

Cvičení a dechová cvičení

Obě tyto věci umíte zařadit do svého každodenního života a zaberou vám jen pár minut do dne. Co se týče dechových cvičení, tak vědci potvrdili, že pomalé a hluboké dýchání dokáže tělo i mysl uklidnit. Už pouhých 15 minut hlubokého a kontrolovaného dýchání snižuje reaktivitu nervových buněk, které se zapojují během stresu. Cvičení bojující proti stresu nemusí být nějak namáhavé, stačí správné pohyby. Najděte si videa na internetu zaměřené na uklidnění, strečink nebo jógu.

Správná strava

Strava ovlivňuje všechno. Na vaše zdraví, postavu a právě také stres a činnost nervového systému. Výzkumy dokazují, že zdravá strava má vliv na duševní zdraví. Snažte se do svého jídelníčku zařadit co nejvíce ovoce a zeleniny, ryb, luštěnin i libového masa. Nejlepší je proti stresu strava s názvem „středomořská dieta“, která se zaměřuje právě na zmíněné potraviny.

Panic attack in public place. Woman having panic disorder in city. Psychology, solitude, fear or mental health problems concept. Depressed sad person surrounded by people walking in busy street.

Důležité je, jak začnete svůj den

Začátek dne je klíčový pro celý jeho průběh. Pokud ho začnete tou „nesprávnou nohou“, tak vás bude provázet špatná nálada a stres celý den. Zkuste spíše vstát, abyste měli dostatek času na všechno a nestresovali, že nestíháte. Vytvořte si ranní rituály, které vás uklidní a dodržujte je každý den. Snažte se myslet ráno na to pozitivně, co vás během dne čeká, ne na problémy a starosti.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Objevte světla a odrazky, které vám zajistí skvělé vidění i bezpečnost

Být uprostřed silničního provozu, ale také na cyklostezkách...

Čištění vozidel – detailing interiéru pro dlouhou životnost interiéru

Díky profesionálnímu detailingu interiéru bude vnitřek vašeho vozidla opět...

Porovnání Hola VPN Premium s Windscribe Pro: Která je lepší?

Kterou z těchto VPN vybrat: Hola VPN Premium, nebo...

Plazmová svářečka: Univerzální zdroj pro různé využití

Na trhu můžete najít různé svářecí zdroje, které jsou...