Poraďte si s vysokým krevním tlakem – tyto potraviny vám pomohou!

Date:

Bojujete s vysokým tlakem? Nemusíte patřit jen do skupiny starších lidí, ale s tímto problémem bojuje už i mladší generace. Vysoký tlak se nemusí nijak projevovat a můžete jím trpět léta. I proto se nazývá tichý zabiják. Které potraviny dokáží snižovat krevní tlak?

Listová zelenina

V případě vysokého krevního tlaku by ve vašem jídelníčku neměly chybět rukola, kapusta, špenát či římský salát. Právě tyto potraviny obsahují draslík a pomáhají ledvinám zbavit se sodíku z moči. Vyhýbejte se konzřevované zelenině, lepším řešením je mražená listová zelenina. Zachová si své vitamíny a máte ji kdykoli po ruce.

Cibule a česnek

Doctor checking blood pressure with digital blood pressure monitor electric tonometer

Cibule je běžnou součástí našeho jídelníčku, ale o její skvělé schopnosti snižovat krevní tlak. Snižují také obsah tuku v krvi a rozpouští krevní sraženiny. Máte-li náběh na srdeční infarkt, zvyšte příjem cibule. Stejně funguje i česnek a lidé jej pro tyto účely používali už ve starověkém Řecku. Pozor by si měli dát lidé, kteří mají citlivý žaludek.

Jablka

V naší kuchyni je to běžné ovoce, které je často podceňováno. Ale díky jeho širokému spektru vitamínů a minerálů má všestranné účinky. Důležitá je také jablečná vláknina, která pozitivně ovlivňuje trávení. Samozřejmostí je také pozitivní vliv při problémech s vysokým krevním tlakem.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Objevte světla a odrazky, které vám zajistí skvělé vidění i bezpečnost

Být uprostřed silničního provozu, ale také na cyklostezkách...

Čištění vozidel – detailing interiéru pro dlouhou životnost interiéru

Díky profesionálnímu detailingu interiéru bude vnitřek vašeho vozidla opět...

Porovnání Hola VPN Premium s Windscribe Pro: Která je lepší?

Kterou z těchto VPN vybrat: Hola VPN Premium, nebo...

Plazmová svářečka: Univerzální zdroj pro různé využití

Na trhu můžete najít různé svářecí zdroje, které jsou...