Bydlete ve zdravějším prostředí – proč třídit odpad?

Date:

O třídění odpadu se učí už i děti na základních školách, nicméně se nám na Slovensku stále nedaří dosahovat vytyčené mety. Věděli jste například, že recyklujeme přibližně 8 % z celého vyprodukovaného odpadu? To je opravdu málo. Proč je důležité toto číslo zvýšit?

Veškerý odpad, který se nerecykluje, končí buď na skládkách, nebo se spaluje. V aktuální době se spaluje přibližně 11% veškerého odpadu. To je na jedné straně dobré, jelikož spalováním se vyrábí teplo pro domácnosti. Zároveň je však třeba myslet na to, že při spalování se přirozeně produkují škodlivé výpary, které se dostávají do ovzduší. Likvidace odpadu spalováním tak není ekologickým řešením, které by přispívalo ke zdravějšímu životnímu prostředí.

Recyklace je nejen o ochraně planety

Pokud jste někdy měli možnost projít kolem velké skládky komunálního odpadu, nepochybně jste postřehli charakteristický zápach. Ten je nepříjemným faktorem, který výrazně zhoršuje kvalitu života. Představte si, že si koupíte nové bydlení na okraji města, ovšem za několik let nedaleko vznikne skládka odpadu. Asi byste nebyli moc nadšeni.

A multi-ethnic group of elementary age school children recycle plastic bottles into a blue recycling bin inside a classroom with a blackboard in the background.

Nicméně, pokud nebudeme klást důraz na recyklaci odpadu, takovému problému se nevyhneme. Komunální odpad se neustále hromadí a často neexistuje jiné řešení, než ho hromadit na skládky.

Třídění odpadu má význam!

Množství odpadu, který končí na skládkách, lze výrazně zredukovat recyklací. Díky ní lze obaly z plastu, papíru, skla či kovu jednoduše použít znovu. Při recyklaci se přemění na formu, kterou lze opětovně použít při výrobě nových produktů. Zabijí se tak dvě mouchy jednou ranou – šetříte životní prostředí, jelikož pro výrobu nových produktů se použijí již jednou vyrobené materiály a zároveň snižujete procento odpadu, který končí na skládkách.

Pokud vás třídění odpadu zajímá podrobněji, doporučujeme vám navštívit web Naturpack.cz, kde se o něm dozvíte mnohem více!

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Objevte světla a odrazky, které vám zajistí skvělé vidění i bezpečnost

Být uprostřed silničního provozu, ale také na cyklostezkách...

Čištění vozidel – detailing interiéru pro dlouhou životnost interiéru

Díky profesionálnímu detailingu interiéru bude vnitřek vašeho vozidla opět...

Porovnání Hola VPN Premium s Windscribe Pro: Která je lepší?

Kterou z těchto VPN vybrat: Hola VPN Premium, nebo...

Plazmová svářečka: Univerzální zdroj pro různé využití

Na trhu můžete najít různé svářecí zdroje, které jsou...